«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Засіданням Ради батьківської громади м. Березані

Протокол №1 від 20.02.2012 р.

ПОЛОЖЕННЯ про Раду батьківської громади м. Березані

1. Загальні положення

1.1. Рада батьківської громади м. Березані (далі - Рада) є добровільним, неприбутковим, позапартійним, громадським керівним органом батьківської громадськості м. Березані, яка діє на основі Конституції України, Законів України та цього Положення.

1.2. Рада сповідує принцип злагоди, примирення, взаємоповаги та рівності її членів як основну засаду і передумову своєї діяльності та існування.

1.3. Основною метою діяльності Ради є започаткування, збереження та збагачення традицій роботи батьківських комітетів, батьківських громадських організацій міста для сприяння покращенню освітньої, просвітницької, виховної роботи, виховання патріотизму, любові до батьків в учнів та вихованців дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів м. Березані; співпраця з гілками влади всіх рівнів, громадськими і політичними організаціями.

1.4. Політичні змагання всередині організації та орієнтація Ради на окремі політичні партії та фракції, що існують у діючому парламенті, районних та міських радах є неприпустимими.

2. Основні завдання та напрями роботи

2.1. Завдання Ради: - Організація консультативного та інформаційного сприяння батькам, батьківським комітетам, вчителям закладів освіти з метою покращення виховної роботи, навчального процесу, проведення просвітницької роботи у сфері освіти. - Підтримка дослідницької роботи у сфері освіти, виховання патріотизму, прагнення до знань, вихованців дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів міста. - Сприяння утвердженню батьківських комітетів як інструменту ефективної взаємодії і співпраці з навчальним закладом, виховання нового покоління вихованих, освічених і патріотично налаштованих українців. - Сприяння соціально-правовому захисту дітей, батьків, сім'ї. - Громадський контроль за дотриманням Закону України "Про освіту". - Проведення на замовлення Міністерства освіти і науки України, відділу освіти, закладів освіти експертизи проектів законодавчих актів, державних програм, рішень органів місцевого самоврядування всіх рівнів, що подаються суб'єктами законодавчої ініціативи і стосуються освітньої галузі, питань виховання, соціального захисту дітей, учнів, сімей, батьків. - Громадський вплив на батьків, які незадовільно займаються виховання дітей у сім'ї. - Сприяння аналітичній роботі всіх гілок влади та органів самоврядування. - Систематичне висвітлення результатів своєї діяльності.

2.2. Для реалізації основної мети та своїх завдань Рада використовує такі форми діяльності: - Збирає, узагальнює та надає відділу освіти, закладам освіти довідкову та аналітичну інформацію. - Сприяє утвердженню батьківських комітетів, як інституту представницької демократії в системі управління органів освіти. - Бере участь в організації й проведенні семінарів та обговоренні проектів міських програм спільно з працівниками відділу освіти, міських закладів освіти. - Співпрацює з громадськими організаціями та державними установами з метою виконання завдань даного положення. - Бере участь у роботі всеукраїнських конференцій та семінарів з обговорення проблем законодавства і обміну досвідом. - Сприяє обговоренню законопроектів, державних програм при винесенні на всенародне обговорення. - Готує та розміщує публікації в засобах масової інформації про свою роботу, основні напрями розвитку батьківського руху, батьківські ініціативи. - Підтримує дослідницькі роботи у сфері світового батьківського руху та історії українського батьківського руху. - Бере участь у проведенні науково-дослідницьких робіт щодо ролі батьківської ініціативи у вдосконаленні освітнього процесу, виховної роботи. - Надає моральну й матеріальну допомогу батькам, дітям. - Бере участь в організації спортивної діяльності на рівні міста. - Бере участь в організації художньої самодіяльності, розвитку вжиткового мистецтва та ремесел серед батьків, сімей, шкільних колективів. - Формує банк даних та поширює відомості про трудову та громадську діяльність батьківських комітетів, кращий досвід виховання дітей в сім'ї. Встановлює та підтримує зв'язки з батьківськими об'єднаннями інших міст, районів, областей. - Виконує іншу роботу в межах повноважень положення, зокрема на замовлення відділу освіти, закладів освіти, здійснює іншу діяльність, не заборонену законодавством України для неприбуткових організацій.

3. Створення Ради батьківської громади та організації її діяльності.

3.1. Рада створюється за рішенням конференції батьківської громади міста.

3.2. Рада формується в складі 9-15 осіб з представників батьківської громади дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міста.

3.3. Рада може створювати комісії, ініціативні групи, до складу яких входять представники батьківської громади, педагогічні працівники навчальних закладів.

3.4. Члени Ради працюють на громадських засадах.

3.5. У випадках коли хтось із членів Ради вибуває, на міській конференції на його місце обирається інша особа, зберігаючи квоту представництва.

3.6. Очолює Раду батьківської громади міста голова, який обирається терміном на 2 роки шляхом відкритого голосування на її засіданні з числа обраних членів Ради. Заступник та секретар Ради обирається терміном на 2 роки відкритим голосуванням членів обраної Ради.

3.7. Голова Ради: - скликає і координує роботу Ради; - готує і проводить засідання Ради; - затверджує рішення Ради; - визначає функції заступника, секретаря та інших членів Ради; - представляє Раду в установах, закладах освіти, підприємствах, організаціях з питань віднесених до її повноважень. Голова Ради має право делегувати свої повноваження членам Ради.

3.8. Робота Ради планується довільно.

3.9. Кількість засідань Ради визначається їх доцільністю, але , як правило, не менше, ніж 4 рази на рік. Засідання можуть проводитись також на вимогу третини і більше її членів. Засідання Ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів. Рішення Ради приймається простою більшістю голосів.

3.10. Рада інформує про свою діяльність в доступній формі на міських конференціях, шкільних батьківських зборах, у засобах масової інформації.

3.11. Рішення ради в 7-денний термін доводяться до відома навчальних закладів, батьківської громади міста.

3.12. Рада щорічно звітує про свою роботу на засіданнях ради батьківської громади.

3.13. Не допускається втручання членів Ради в навчально-виховний процес без згоди керівника закладу.

4. Права Ради батьківської громади міста. Рада має право:

4.1. Вносити: - на розгляд органів виконавчої влади міста, відділу освіти, конференції, керівника навчального закладу пропозиції щодо зміцнення матеріально-технічної, навчально-методичної, культурно-спортивної бази навчальних закладів; - пропозиції відділу освіти щодо морального і матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу.

4.2. Розглядати: - питання здобуття окремими учнями повної загальної середньої освіти; - звернення учасників навчально-виховного процесу з питань роботи навчального закладу; - питання родинного виховання.

4.3. Сприяти: - педагогічним колективам у забезпеченні педагогічної освіти батьків; - поліпшенню організації позашкільної та позакласної роботи з учнями.

4.4. Обстежувати житлово-побутові умови учнів, які перебувають в несприятливих соціально-економічних умовах.

4.5. Приймати рішення про надання матеріальної допомоги учням, сім'ям.

4.6. Виступати ініціатором проведення добродійних акцій ( олімпіад, конкурсів, змагань, ярмарок, тощо).

4.7. Здійснювати громадський контроль за харчуванням і медичним обслуговуванням дітей міста.